Opis
Wirtualne biuro w Warszawie to usługa, która jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z różnych branż. Nie ważne czym zajmuje się spółka lub firma. Istotne jest to, jaki rodzaj działalności prowadzi, czy często spotyka się z klientami, a może wykonuje pracę online. Zdajemy sobie sprawę z tego, dlatego też nie prowadzimy aktywnego marketingu, aby przekonać klientów do naszych usług. Możemy przedstawić warunki współpracy osobom, które wiedzą, czym jest wirtualne biuro i chcą skorzystać z jego możliwości.
Rozwój oferty
Na początku oferowaliśmy tylko wirtualne biuro, jednak zrozumieliśmy, że przedsiębiorcy potrzebują czegoś więcej, przede wszystkim księgowości. Po założeniu firmy lub spółki zdają sobie sprawę, że muszą jeszcze znaleźć księgowego. Nasza firma zapewnia prowadzenie księgowości dla praktycznie każdego podmiotu. Zajmujemy się zarówno księgowością pełną, jak i uproszczoną.
Wsparcie dla biznesu
Usługa wirtualnego sekretariatu to usługa, która także może być potrzebna wielu przedsiębiorcom. Wirtualny sekretariat tak naprawdę nie jest wirtualny, gdyż znajduje się w konkretnym lokalu i jest obsługiwany przez pracownika wirtualnego biura w Warszawie. Oprócz księgowości i wirtualnego biura pomagamy także na początkowym etapie prowadzenia każdego biznesu. Zakładamy struktury gospodarcze takie jak spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, proste spółki akcyjne, czy też fundacje i stowarzyszenia.
Legalność wirtualnego biura w świetle prawa
Spór z fiskusem na temat tego, czy wirtualne biuro jest legalne w kontekście używania adresu tego biura na potrzeby rejestracji, trwał wiele lat. Ostatecznie po wydaniu korzystnych wyroków przez sądy organy podatkowe akceptują ten rodzaj najmu. Aktualnie przy rejestracji do VAT Urzędy Skarbowe wymagają umowy o wirtualne biuro, ewentualnie także zgody na podnajem. Wirtualne biuro przestało być czymś, co budziło podejrzenia organów państwa, a stało się normalną usługą, którą doceniły miliony przedsiębiorców na całym świecie.
Rozwój w skali globalnej
Wirtualne biuro to nie jest usługa, która została wymyślona w Polsce. Już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia Ralph Gregory wprowadził tę usługę na rynek Stanów Zjednoczonych, a dopiero po wielu latach na początku XXI wieku usługa trafiła do Polski, najpierw na rynek warszawski. Aktualnie wirtualne biuro jest popularne we wszystkich krajach, w których funkcjonuje gospodarka wolnorynkowa. Wirtualne biuro upodobały sobie szczególnie start-upy, które testują pomysły. Wkład usługi wirtualnego biura w rozwój światowej gospodarki jest ogromny. Tym bardziej warto, aby firmy oferujące takie usługi cieszyły się opieką Państwa.
Działalności korzystające z wirtualnego biura
Istnieją działalności, które korzystają z wirtualnego biura najczęściej. Do takich rodzajów działalności należą firmy transportowe, czy zajmujące się dropshippingiem. Z wirtualnego biura korzystają także przedstawiciele wolnych zawodów, takich jak adwokaci, lekarze czy architekci. Nie bez znaczenia jest także udział przedsiębiorców zajmujących się branżą kreatywną. W wirtualnym biurze swoje siedziby mają wydawnictwa, agencje reklamowe czy copywriterzy. W pakiecie standardowym oferujemy:
- zapewnienie adresu do rejestracji firmy, czyli oficjalnego adresu podmiotu ujętego w Krajowym Rejestrze Sądowym, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, adres ten jest wymagany dla każdego przedsiębiorstwa,
- zapewnienie adresu do korespondencji z gwarancją odbierania korespondencji,
- usługi skanowania i przechowywania korespondencji papierowej oraz paczek,
- powiadomienia o otrzymanej korespondencji,
- wysyłka korespondencji na wskazany adres po pokryciu kosztów pocztowych lub kurierskich,
- możliwość korzystania z biura po wcześniejszej rezerwacji i za dodatkową opłatą,
- wydawanie korespondencji w naszym biurze.
Przeniesienie biura do Warszawy
Oferta wirtualnego biura jest skierowana zarówno do osób, które zaczynają swoją przygodę z biznesem, jak i tych, którzy od dawna prowadzą firmę lub spółkę. W przypadku przeniesienia adresu siedziby podmiotu do naszego wirtualnego biura w Warszawie, możemy pomóc w załatwieniu wszelkich formalności. Chodzi tutaj zarówno o zgłoszenie zmiany adresu do Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jak i do Urzędu Skarbowego oraz ZUS. Wiele osób przenosi swoje siedziby do wirtualnego biura w Warszawie z powodu rezygnacji z tradycyjnego lokalu. Z wirtualnego biura w Warszawie korzystają też oddziały przedsiębiorstw zagranicznych i ich przedstawicielstwa. Wirtualne biuro w Warszawie to dla nich szansa na rozwinięcie biznesu.
Co warto sprawdzić przed zawarciem umowy o wirtualne biuro?
Przed podpisaniem umowy o wirtualne biuro warto zweryfikować, czy podmiot, który je oferuje, znajduje się na liście Działalności na rzecz Spółek i Trustów. Ponadto ważne jest także sprawdzenie, czy posiada on zgodny podnajem lokalu, który oferuje w ramach wirtualnego biura, ewentualnie czy jest jego właścicielem. Te okoliczności należy sprawdzić, aby uniknąć ewentualnych problemów związanych ze zgłoszeniem adresu siedziby do Urzędu Skarbowego. Jeżeli wirtualne biuro jest przejrzyste, powinno podać numer w właściwym rejestrze, a także przedłożyć kopię zgody na podnajem lokalu w ramach wirtualnego biura, bądź inny dokument potwierdzający prawo do najmowania nieruchomości. Wirtualne biuro musi także spełnić szereg przepisów wynikających z procedur AML. Jeżeli zauważysz, że nie zweryfikowano Twojej osoby, może to oznaczać, że wirtualne biuro nie wdrożyło odpowiednich procedur. Warto wybrać firmę, która spełnia wszystkie wymogi ustawowe.
Wirtualne biuro Warszawa sp. z o. o.
24wirtualne-biuro.pl/warszawa
warszawa@24wirtualne-biuro.pl
tel.: 782 468 654
Numer KRS
0001129089
NIP
5170451649
REGON
529729480
godziny otwarcia:
poniedziałek: 08:00 - 16:00
wtorek: 08:00 - 16:00
środa: 08:00 - 16:00
czwartek: 08:00 - 16:00
piątek: 08:00 - 16:00
sobota: nieczynne
niedziela: nieczynne
święta i inne dni ustawowo wolne od pracy: nieczynne